Studio A
  Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
8:00~8:30              
8:30~9:00            
9:00~9:30          

Aerobic

 
9:30~10:00            
10:00~10:30      

 

     
10:30~11:00            

 

Contemporary

11:00~11:30

 

 

    Ballroom dance
rumba
Coldy
Hula
11:30~12:00        
12:15~12:30

 

Yoga

 

 

 

 

 

12:30~13:15        

 

 
13:15~13:30

 

     

 

   
13:30~14:00              
14:00~14:30

Salsa level 1 Sander

Private Lessons

 


Salsa level 1 Sander

Private Lessons

 

 

 

 

14:30~15:00    
15:00~15:30

 

       

Salsa level 1

Chloe & Sander

 
15:30~16:00  

 

     

 

16:00~16:30  

Salsa level2

Sander

     

Salsa level 1

Sander&Emily

16:30~17:00  

Ballroom dance
cha cha cha

 


 

 

17:00~17:30          
17:30~18:00            
18:00~18:30  

 


       

 

18:30~19:00

Yoga

 

 

 

 


 

 
19:00~19:30

 

 

Cuban Salsa level 1

 

 

Salsa level 1 Susana & Sander

     
19:30~20:00 Salsa ladies shine    

Salsa practice free enter

 

20:00~20:30

 

 

 

 

20:30~21:00

Salsa level 1 Susana & Sander

Salsa level 2 Sander &Susana

 

Salsa level 1 Susana & Sander

 

 

 

Salsa level 3 Chloe & Sander

 

 
21:00~21:30

Salsa party

First Saturday of Every Month

 

21:30~22:00  
22:00~22:30  

Salsa practice free enter

Salsa practice free enter

Bachata practice free enter

Salsa practice

free enter

 
22:30~23:00      

   
23:00~23:30            
23:30~24:00            
Studio B
  Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
8:00~8:30       
8:30~9:00       
9:00~9:30         
9:30~10:00       
10:00~10:30    

 

 
10:30~11:00        

 

11:00~11:30 

 

 

 

     
11:30~12:00             
12:00~12:30              
12:30~13:00        

 

   
13:00~13:30      

 

   
13:30~14:00 Ballroom dance waltz
Yuna

Salsa level 1

camila

   Ballroom dance
Yuna
 

 

14:00~14:30 Ballroom dance
Yuna

 

 
14:30~15:00

 

         
15:00~15:30   Argentina Tango naxima  

 

     
15:30~16:00  

 

       
16:00~16:30             
16:30~17:00         
17:00~17:30 



   

west cost swing

 

Yi Chia & Joanne

 

17:30~18:00         
18:00~18:30 

 

     
18:30~19:00      

Belly Dance

Aida Miao

     
19:00~19:30

Salsa level 1 Janey & Sander

 

   

 

   
19:30~20:00

 

Bachata
Nicolo &Sander

 

 

     
20:00~20:30    

Zumba

Laura

 

   
20:30~21:00          
21:00~21:30            
21:30~22:00    

 

   

Taiwan aborigines

dance

 

 
22:00~22:30  

 

 

   
22:30~23:00            
23:00~23:30    

 

     
23:30~24:00